Český rekord ???? Nejmenší vesnice hrající fotbalovou divizi

TJ Dálnice Speřice směřují do České knihy rekordů. Agentura Dobrý den Pelhřimov, správce České databanky rekordů tuto neděli oficiálně zapíše fotbalový tým TJ Dálnice Speřice do České knihy rekordů, a to v souvislosti s tím, že v případě Speřic se jedná o nejmenší obec v České republice hrající celostátní fotbalovou soutěž.

Na certifikátu o vytvoření českého rekordu bude uveden tento text:

Nejmenší vesnice hrající fotbalovou divizi
TJ Dálnice Speřice
je fotbalové mužstvo hrající Moravskoslezskou divizi – skupina D (tedy 4. nejvyšší celostátní fotbalovou soutěž v ČR), přičemž počet obyvatel vesnice Speřice, kterou tým reprezentuje, je pouhých 103. Tým do divize postoupil v roce 2022 z Krajského přeboru Vysočiny, který s přehledem vyhráli.
Český rekord byl zaregistrován v neděli 28. května 2023 ve Speřicích před zápasem s TJ Sokol Lanžhot.
O postup se zasloužili brankáři Petr Maďar a Josef Moravec, obránci Josef Boček, Martin Řezáč, Pavel Honzárek, Vojtěch Zach, Petr Šíma, Martin Štěpánek, Vladislav Ganobjak, Marek Fukan, Tomáš Marek, záložníci Martin Eremiáš, Jiří Holenda ml., Jan Moravec, David Jančík, Pavel Jiřík, Dominik Vlček, Martin Pohan ml., útočníci Patrik Soukup a Pavel Svoboda pod vedením trenéra Jiřího Holendy st. a jeho asistentů Martina Pohana st. a Miroslava Vlčka. Vedení klubu v čele s předsedou Patrikem Huňáčkem, dvěma vedoucími klubu Jiřím Menšíkem a Radkem Čihákem a trenéry nechali rozhodnutí o postup do divize na samotných hráčích.


Počet obyvatel 103 je oficiální ke dni 10. 2. 2023.

 

zrušit filtry

Partnerské odkazy

Partneři

22.07.2024
Víkendovým soupeřem v extralize Nuclears Třebíč byli pražští Eagles. Favorit z české metropole potvrdil své kvality a vyhrál 3:2 a 8:5. Šance Třebíče…
22.07.2024
Jejich parádní česká show ve finále olympijských her v Tokiu před třemi lety rozvášnila i diváky, kterým sportovní střelba moc neříká. Jiří Lipták a…